19 Nisan 2024 Cuma

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yükselen burcun nasıl hesaplandığına geçmeden önce isterseniz yükselen burcun önemi hakkında bir kaç şey hatırlayalım. Bu sayede hesaplama işinin ehemmiyeti de anlaşılmış olsun. Bildiğiniz gibi yükselen burç astrolojide, doğum haritasının ilk evidir. Bu ilk ev her ne kadar dış görüntüyü etkilese de, aslında tüm kişilik ve dışa dönük taraflarımızı temsil eder. Yani bir insanın tepkileri neredeyse tamamen yükselen burç etkisi altındadır diyebiliriz. Bir insanın eğilimleri, amaçları ve öncelikleri hep birinci evle alakalıdır. Yani sizin kendinizi nasıl tanıdığınızdan çok, nasıl tanındığınızla alakalıdır yükselen burç.

Gelelim yükselen burcun nasıl hesaplandığı konusuna. Bu işin ne denli önemli olduğunu kavradıysanız eğer, çok basit yöntemler ve hesap kaideleri ile oluşturulmuş bir tabloya güvenmemelisiniz. Çünkü yükselen burcun hesaplanması için, doğum tarihi, doğum saati ve doğum yeri gereklidir. O halde eğer bir hesaplama cetvelinde doğum yeri yer almıyorsa, gerçek bir sonuç ta vermiyor demektir. Bizim de sitemizde bu standart yükselen burç hesaplama tablosu bulunmakta ama bu tablo sadece fikir verme amaçlı olarak yer alıyor sayfada. Dünyanın tüm merkezlerinin yer aldığı ve gerçek zamanlı yükselen burç bulma işlemi yapan bu sayfadaki programı kullanarak, gerçek yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz.

Yükselen burç hesaplama yapan kaynakların çoğu farklı tespitler yapıyor, çıkan sonuç genellikle karakter özelliklerimizi yansıtmıyor. Çünkü gerçek yükselen burç tespiti için gerekli argümanlar, işleme tabi tutulmuyor. Yükselen burcun doğru olarak tayin edilebilmesi için, özellikle doğum yeri verisinin kullanılması gerekiyor. Buna ek olarak, doğum yılında herhangi bir saat uygulaması yapılıp yapılmadığını da bilinmesi şart. yani güneş ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla, saatler ileri veya geri alınmış mı bunu kesin olarak bilmek gerekiyor. Klasik tablolarda bu bilgiyi bulmak olanaksız. Bu yüzden de, yükselen burç bulma işlemi yarım kalıyor.

Yükselen Burç Hesaplama Programı

Programdaki "Date of Birth" yazan kısımdan doğum tarihinizi seçin. "Time of Birth" yazan kısma da doğum saatinizi girin. "City of Birth" kısmından da doğum yerinizi şehir veya ilçe olarak seçtikten sonra, "Next" tuşuna basın. İşte bu kadar basit.

Program girdiğinizi veriler dahilinde, doğduğunuz anda doğu ufkunda hangi burcun yükselmekte olduğunu tespit edecek, o yıl içerisinde yapılan ileri saat uygulamalarını otomatik olarak algılayarak, kesin bir sonuç çıkaracaktır.

Aries Koç
Taurus Boğa
Gemini İkizler
Cancer Yengeç
Aquarius Kova
Leo Aslan
Virgo Başak
Libra Terazi
Scorpio Akrep
Sagittarius Yay
Capricorn Oğlak
Pisces Balık
Bu program sayesinde yükselen burcunuzu tam olarak tespit edebilirsiniz. Çıkan sonucu, yükselen burçların özellikleri menüsünden de kontrol ederek, sizi ne oranda yansıttığına bakabilirsiniz.
Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?
Yorum Yap
Adınız  
Yorumunuz  
   
8 Yorum | Tüm Yorumlar
Yorumcu Yasemin
Yükselen burcumu öğrenmek istiyorum 16.3.1983sabah ezanından sonra doğmuşum
12.07.2021
Yorumcu Gul
Merhaba ben yükselen burcumu ögrenmek istiyorum ama hep farklı burclar geliyor dogrusunu nasıl ögrene bilirim? Lütfen bana yardım edin. dogum tarihi 31 05 1985. saat 20:00
03.09.2020
Yorumcu Rabia
Hep farklı burç yorumu:(
19.06.2018
Yorumcu meltem Cındık
Yükselen ve alçalan burç, ay burcu, doğduğum andaki etkili gezegenler, aralarındaki açılar ve evlerle ilgili özellikle de geleceğim ve bundan sonraki hal tarzımla ilgili yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum, saygılar sunuyorum...
20.08.2016
Yorumcu Damla Su
Em bu çok saçma olmuş. Çünkü ben başka bir Y.B.H yapmıştım ve (AKREP)çıkmıştı. Bu arada Antalya İngilizcede nasıl yazılır?
18.08.2016
Yorumcu Hasan
Kimi sitelerde yükseleni ikizler olarak kimi sitelerde yengeç olarak gösteriliyor. O sitelerde de doğum yeri var nasıl oluyor ya.
24.07.2016
Yorumcu derya
Bu astrologlar da mı aynı şekilde hesaplıyorlar en eskilerden rezzan kiraz vardı.
08.06.2016
Yorumcu Ahmet
Ben gece doğmuşum ama tam 1 mi 3 mü belli değil yukselenimi nasıl bileceğim bir de diğer tablodan farklı bir burç çıkıyor.
13.05.2016
Yorumcu Tuba Akal
Gerçekten de bu program yükselen burcu tam olarak doğru hesaplıyor. Diğer basit çizelgelerden farklı olarak doğum yeri de giriliyor. Çünkü madem yükselen burç doğum anında doğu ufkunda yükselmekte olan burçsa, koordinat bilgisi olması şart. Güneş her yerde farklı saatlerde doğduğuna göre, aynısı bunun için de geçerli.
15.04.2014
Yorumcu Murat Da?l?
Yükselen burçlar dışa dönük tarafımızı etkilerken, dış görünümümüzü de etkiliyor deniliyor. Acaba bu ne kadar doğru bir bilgi? Çünkü istisnalar olmakla beraber, insanların geneli bir birlerine benzemezler. Kaldı ki, yükseleni aynı olan bir bayanla erkek ne kadar bir birlerine benzeyebilirler?
15.04.2014
 • Koç 21 Mart - 20 Nisan
 • Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs
 • İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran
 • Yengeç 22 Haz - 22 Tem
 • Aslan 23 Temmuz - 23 Ağustos
 • Başak 24 Ağustos - 22 Eylül
 • Terazi 23 Eylül - 23 Ekim
 • Akrep 24 Ekim - 22 Kasım
 • Yay 23 Kasım - 21 Aralık
 • Oğlak 22 Aralık - 20 Ocak
 • Kova 21 Ocak - 18 Şubat
 • Balık 19 Şubat - 20 Mart